Jedną z ulubionych bajek mojego dzieciństwa były bajki o dzielnych galach, którzy bronili się przed Rzymianami. Któż nie pamięta tych bajek? Jaka tajemnica wiąże się z siłą galów? Tym razem poznamy przyjaciela Galów "Asteriks u Brytów" EGMONT.
Druk: 2025Seria/cykl: ASTERIKS
Scenarzysta: René Goscinny
Ilustrator: Albert Uderzo
Tłumacz: Jarosław Kilian, Marek Puszczewicz
Typ oprawy: twardaKomiks w promocji kosztuje 41,99 i można nabyć go TU.
Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.
Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon.
W tej części przygód niezwyciężonych Galów Juliusz Cezar zdecydował się poszerzyć granice swojego imperium i postanowił podbić Brytanię. Wykorzystując zwyczaje Brytów i atakując ich podczas weekendowego wypoczynku, udało mu się to bez przeszkód. Jednak pewna wioska w Cantium wciąż stawia opór najeźdźcom... Tam Brytowie pod wodzą Zebigbossa niezłomnie odpierają ataki, ale przychodzi taki dzień, kiedy i oni stwierdzają, że przed Rzymianami nie zdołają już dłużej bronić się sami. A do kogóż mają się zwrócić o pomoc, jak nie do mieszkańców małej galijskiej wioski. Jedynym ratunkiem jest słynny magiczny wywar, który Asteriks i Obeliks, mimo licznych przeciwności losu, próbują przetransportować w beczce do Brytanii...
Świetny komiks, który na pewno niejednej osobie się spodoba.
"Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.
OdpowiedzUsuńAlbum został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon"
Nie wiem, jakiego albumu miały dotyczyć te akapity (chyba któregoś z serii "Idefiks i Nieugięci"), ale na pewno nie odnoszą się do "Asteriksa u Brytów", który nie został stworzony na podstawie żadnego serialu animowanego i jest dziełem Goscinnego i Uderzo, nie zaś Bastide'a, Fenecha, Choqueta, Erbina i Coulona...