Pierwszy olej jest z ostropestu.
Dostępne są różne pojemności. 100ml kosztuje 14zł i można go kupić TU.
„Naturalny Olej z Ostropestu”
Olej ostropestowy zawiera znaczną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), spośród których dominuje kwas linolenowy (ok. 53%). Ponadto w skład oleju z ostropestu wchodzi: 1% sylimaryny, która ochrania błony komórkowe przed wolnymi rodnikami oraz witamina E, która ma silne działanie przeciwutleniające. Ponadto ostropest zawiera olejek eteryczny, witaminę B2 i D oraz sole mineralne (miedź, selen i cynk).
Właściwości zdrowotne: Ostropest chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu – przeciwdziała uszkodzeniom komórek wątroby oraz stosowany jest w leczeniu choroby alkoholowej. Ostropest łagodzi także stany zapalne na tle cukrzycowym i stosowany jest w leczeniu WZW typu A, B i C. Ponadto ostropest chroni wątrobę przed skutkami ubocznymi różnego typu farmakoterapii.
Stosowanie: Olej z ostropestu powinno się spożywać tuż przed posiłkiem 3 razy dziennie po ok. 4 gramy (tj. 1 niecała mała łyżeczka).
Drugi to olej z wiesiołka, który kosztuje za 100ml 24zł i można go kupić TU.
„Naturalny Olej z Wiesiołka”
Olej z wiesiołka jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) – kwasu linolowego (LA) oraz gamma-linolenowego (GLA), ponadto kwasu oleinowego, palmitynowego i stearynowego. Olej z wiesiołka bogaty jest także w fitosterole, białko bogate w aminokwasy siarkowe i tryptofan, enzymy, witaminę E, cynk, selen, magnez i wapń – ten niezwykły skład sprawia, że wiesiołek jest jedną z cenniejszych roślin .
Właściwości zdrowotne: Olej z wiesiołka wspomaga trawienie ułatwiając ty samym odchudzanie. Kwasy zawarte w oleju z wiesiołka inicjują produkcję enzymu delta-6-desaturaza, który to pomaga przy problemach skórnych takich jak trądzik czy nawet łuszczyca. Olej z wiesiołka dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego oraz kwasów z grupy omega ma działanie odtruwające oraz zapewnia ochronę układu odpornościowego przed schorzeniami płuc, oskrzeli, gardła, oczu, nabytą alergią cz y astmą. Zawarte w oleju z wiesiołka kwasy poprawiają przepływy krwi w naczyniach krwionośnych oraz redukują ciśnienie przeciwdziałając zawałowi serca i udarowi mózgu. Olej z wiesiołka obniża poziom złego cholesterolu przez co zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy.
Stosowanie: Olej z wiesiołka może być stosowany jedynie na zimno, najlepiej doustnie od 2,5 do 5 ml dziennie w trakcie posiłku. W celu wzmocnienia włosów czy też poprawy stanu skóry może być stosowany zewnętrznie bezpośrednio na skórę lub włosy.
Ostatnia propozycja to olej z orzecha laskowego.100ml oleju kosztuje 35zł i można kupić go TU.
„Naturalny Olej z Orzecha Laskowego”
Olej tłoczony na zimno z całego orzecha laskowego charakteryzuje się wyjątkowym, delikatnym smakiem i subtelnym orzechowym aromatem oraz ma klarowny żółty kolor. Olej ma wysoką zawartość kwasu linolowego oraz witaminy E.
Właściwości zdrowotne: Olej z Orzecha Laskowego przeznaczony jest głównie do pielęgnacji skóry i włosów. Ma on właściwości przeciwzapalne, ściągające, regenerujące i tonizujące. Działa antybakteryjnie, balansująco i relaksująco. Stosowany bezpośrednio na skórę wspomaga regenerację, nawilża i wzmacnia ściany naczynek krwionośnych. Olej z Orzecha Laskowego działa przeciwzmarszczkowo oraz antycellulitowo.
Stosowany może być także jako dodatek do szamponu, gdyż powoduje wzmocnienie struktury włosów oraz cebulek. Stosownie Oleju z Orzecha laskowego sprzyja także ochronie koloru włosów farbowanych.
Stosowanie: Zewnętrznie, bezpośrednio na skórę lub włosy.
Każdy z olejów jest zamknięty w szklanej ciemnej buteleczce, aby zachować swoje właściwości. Są to oleje tłoczone na zimno i co najważniejsze naturalne. Mają różne właściwości np. olej z ostropestu pomaga na wątrobę, olej z wiesiołka pomaga w obniżeniu ciśnienia, a z orzecha laskowego w walce z cellulitem. Te oleje to bogactwo natury i naturalny sposób w walce z dolegliwościami. Ja je polecam bo warto je stosować.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuje za komentarz ;)