piątek, 23 marca 2018

Współpraca REBIS

  Dziś do mnie dotarła przesyłka z trzema wybranymi książkami od REBIS i już nie mogę doczekać się jak je przeczytam.

Jubileusz, jubileusz i po jubileuszu – 25-lecie Wydawnictwa już dawno za nami. Zaledwie kilka miesięcy temu odbyły się oficjalne obchody (parę setek gości, przemówienia, wspomnienia, prezenty, listy gratulacyjne, no i przednia zabawa), a już kolejne książki, następne promocje i wizyty autorów...
Stary rok podsumowaliśmy kolejną nagrodą w konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play (szesnaście lat z rzędu) i dwunastym z kolei tytułem Książki Roku przyznanym przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” (tym razem za wersję audio Diuny Franka Herberta).
A w tym roku? Znowu przygotowaliśmy interesujący program dla czytelników o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku.

Są znakomite powieści, choćby hitowa w USA Euforia Lily King czy Kobieta na schodach Bernharda Schlinka, jest zbiór opowiadań Michaela Cunninghama przygotowywany na jego jesienną wizytę, jest też nowe tłumaczenie drugiego tomu Don Kichota. Są nowe świetne powieści naszych gwiazd: Archera, Cooka czy Kallentofta, a także nowi u nas autorzy: Luis Montero Manglano i jego Stół króla Salomona czy Martin Suter i Montecristo. Wspomnieć też trzeba o nowej serii literatury brazylijskiej (igrzyska olimpijskie już za chwilę) i o mistrzowskich Listach do Pałacu Jorgego Diaza.

Tradycyjnie wiele nowego dla miłośników fantastyki – wspomnijmy tu tylko o nowych cyklach Siri Pettersen i obsypanej nagrodami Lindy Nagaty, a dla młodszych czytelników o świetnej serii D.D. Everesta o Archiem Greenie i nowym Terrym Pratchetcie.
Początek roku przyniósł nam już dwie interesujące propozycje biograficzne – pierwszy był Eugeniusz Bodo Ryszarda Wolańskiego (w TVP serial telewizyjny poświęcony Bodo), a po nim wznowienie po latach Opowieści o miłości i mroku Amosa Oza (w kinach film w reżyserii Natalie Portman).
Zwracamy uwagę na kolejne fundamentalne dzieło z historii sztuki – Historię obrazów Davida Hockneya i Martina Gayforda, a także na ostatni zbiór esejów niedawno zmarłego Umberta Eco.
Stale poszerzamy naszą ofertę historyczną – szczególnie polecamy nową serię poświęconą wspomnieniom uczestników II wojny światowej (pierwsze tytuły już w sprzedaży, m.in. Niezwykły żołnierz Georga Raucha) oraz zwracamy uwagę na kolejną, jak zwykle kontrowersyjną, książkę Piotra Zychowicza pt. Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie. Trudno też nie wspomnieć o niedawnej wizycie w Polsce Lee Trimble’a i jego książce Ocalić jeńców!, tak mocno powiązanej z losami Polaków pod koniec II wojny światowej.
Bardziej współczesną historię reprezentują w tym roku m.in. Królowa mafii, kolejna książka Piotra Pytlakowskiego, oraz Psy na mafię Edyty Krześniak i Krzysztofa Spiechowicza o kulisach pracy funkcjonariuszy CBŚ.
Coraz bogatsza staje się nasza oferta psychologiczna i poradnikowa. Wspomnijmy tylko o Drugim roku życia dziecka, kompletnie nowym tomie z naszej bestsellerowej serii dla rodziców, oraz o nowym poradniku autorstwa Barbary i Allana Pease’ów.
Sporo też nowego w literaturze biznesowej, np. Zasady strategii (o metodach działania Billa Gatesa, Andy’ego Grove’a i Steve’a Jobsa) czy poradnik Jeffreya Pfeffera pt. Przywództwo.
Na koniec najobszerniejsze dzieło w naszej historii, ponad 1400 stron Biologii Campbella – kompletnie nowe wydanie trafiło w lutym do sprzedaży i od razu stało się hitem, nie tylko wśród licealistów i studentów, ale i wśród wszystkich zainteresowanych tym tematem.
Zapraszamy więc wszystkich do księgarń i na naszą nową stronę internetową www.rebis.com.pl, gdzie jak zwykle wiele promocji i cała nasza oferta.

Zespół Domu Wydawniczego
REBIS





1 komentarz:

Dziękuje za komentarz ;)